TAHIEH.net

٢٤.٠٣.٢٠١٠
مقابله با تلاشهای جهموری اسلامی در فیلترینگ و ایجاد پارازیت در امواج رادیو تلویزیون ها

سوم فروردین خبر برپائی کمیته ای تحت عنوان "آزادی جهانی اینترنت" اعلام شد. این کمیته را تعدادی از نمایندگان دمکرات و جمهوریخواه آمریکا به منظور حمایت از آزادی های آنلاین در ایران تشکیل داده اند.

همزمان با این خبر، وزیران خارجه اتحادیه اروپا نیز در Ù¾ÛŒ نشستی Ú©Ù‡ در بروکسل داشتند ضمن هشدار به ایران، Ø·ÛŒ اطلاعیه ا قدام این کشور را در اختلال Ùˆ ایجاد پارازیت بر روی امواج رادیو تلویزیون ها محکوم کردند. در این اطلاعیه ا تحادیه اروپا بر تصمیم قطعی خود برای جلوگیری از اقدامات ایران در این زمینه تاکید Ùˆ اعلام کرد Ú©Ù‡ در صورت ادامه این وضع درایران؛ تدابیر جدی اتخاذ خواهد کرد. بموجب تفسیر برخی از خبرگزاری ها، از جمله تدابیر مورد اشاره جستجوی راه هائی است برای جلوگیری از ادامه استفاده ایران ازشرکت  "یوتل ست" است  Ú©Ù‡ دو شبکه تلویزیونی مهم جمهوری اسلامی، یعنی"پرس تی ÙˆÛŒ" Ùˆ "العالم" از طریق خدمات ماهواره ای این شرکت پخش Ù…ÛŒ شوند Ùˆ بخش وسیعی از خاورمیانه عربی را پوشش Ù…ÛŒ دهند.

پیش از این اخبار و تصمیمات، روز شانزده مارس شیرین عبادی حقوقدان و برنده جایزه صلح نوبل در پاریس در جمع خبرنگاران از کشورهای غربی انتقاد کرده بود که با در مرکز توجه قرار دادن پرونده هسته ای ایران به نقض حقوق بشر در ایران بی توجهی می کنند. سخنان خانم عبادی در حالی بیان شد که روز 23 اسفند روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب تهران اعلام کرده بود که ۳۰ نفر به اتهام شرکت در به اصطلاح" شبکه های جنگ سایبری" بازداشت شده اند.

در همین رابطه خبرگزاری دولتی فارس نوشت "پروژه بی‌ثبات‌سازی سازمان سیا Ú©Ù‡ با اختصاص بودجه Û´Û°Û° میلیون دلاری کنگره آمریکا Ùˆ با دستور بوش ابلاغ Ùˆ عملیاتی شد، راه‌اندازی نوع جدیدی از جنگ اطلاعاتی موسوم به نبرد سایبری را با استفاده از گروهک‌های ضدانقلاب همچون منافقین، سلطنت‌طلبان،... Ùˆ گروه‌های موسوم به حقوق بشر در دستور کار قرار داد ."

پس از سخنان خانم عبادی و پیش از تصمیمات جدید اتحادیه اروپا و نمایندگان دمکرات و جمهوریخواه امریکا، تلویزیون اینترنتی تازه تاسیس "وین .تی. وی" که از واشنگتن برنامه پخش می کند با من بعنوان روزنامه نگار فعال حقوق بشر تماس گرفته و پیرامون سخنان خانم عبادی نظرم را پرسید. آنچه می شنوید حاصل این تماس تلویزیونی است.