خانه خبرها وگزارشهاویژه تهیه دلنوشته ها لينک تماس درباره سايت جستجو
lupe

درباره سايتمن، شیرین فامیلی، گرداننده سایت « تهیه» هستم. زمانی که این سایت را راه اندازی کردم، قصدم این بود که یک وب سایت شخصی و منعکس کننده کارهای رسانه ای خودم باشد. اما به تدريج، با این تصمیم که کار روزنامه نگاری خودم را به طور مستقل ادامه دهم، تغییراتی را در « تهیه» ایجاد کردم که از جمله اضافه شدن همکارانی در بخش خبر و ترجمه سایت بوده است.

در مجموع، پانزده سال تجربه کار رسانه ای دارم که حدود چهارسال آن در رادیو کابل در افغانستان بود و حدود ده سال نيز همکاری دور و نزدیکي با یک رسانه بین المللی در اروپا(رادیو اروپای آزاد- رادیو آزادی ) و سپس رادیو فردا داشته ام. حدود 6 ماه است که دیگر بطور ثابت با رسانه ای همکاری ندارم.

بیشترین تجربه و یاد گیری کار حرفه ای روزنامه نگاری من در همان رادیو بین المللی بود که من را به اين فکر انداخت که از آن برای راه اندازی این سایت بهره گیرم.

هدف این سایت، انعکاس و بررسی خبرها و گزار ش های حقوق بشری در ایران است و چون این بحث دامنه گسترده ای دارد و با توجه به نیروی فعلی و محدود سایت «‌ تهیه»، بر سه محور اصلي تمرکز دارد که دربرگيرنده مسائل زنان، حقوق قومیت ها، اقلیت های مذهبی است.

اما به تدریج، مسائل وموضوعات سیاسی و اجتماعی ایران،‌همانند مسايل كارگري و دانشجويي در آن گنجانده شده و خواهد شد.

سایت «‌ تهیه» مستقل است و به هیچ گروه و سازمان سیاسی، اجتماعی و حقوق بشری و غیره وابسته نیست و به همین دلیل هم افکار و نظرات طیف های مختلف فکری و عقیدتی جامعه ايران را منعکس می کند.

هزینه مالی این سایت نيز شخصی است و از هیج نهاد و سازمانی، بودجه دریافت نمی کنم.